wardrobe 3

Zoznámte sa s kompaktným šatníkom

Zoznámte sa s capsule wardrobe alebo inak s kompaktným šatníkom

Pojem Capsule wardrobe sa dostal do popredia vďaka Susane Faux, majiteľke londýnskeho butiku v roku 1970,  ktorá predstavila základnú a nadčasovú kolekciu oblečenia využiteľnú niekoľko sezón za sebou. Dva páry nohavíc, šaty alebo sukňa, bunda a kabát, dva páry topánok and dve kabelky mali reprezentovať tzv. základnú kapsulu ženy, ktorá začala udávať nový módny trend.

Samotné promo veľkému trendu urobila populárna návrhárka Donna Karan, ktorá v polovici osemdesiatych rokov navrhla kolekciu pre pracujúcu ženu pozostávajúcu zo siedmych základných kúskov. Čo bolo však samotným cieľom capsule wardrobe a prečo sa dnes dostáva do popredia? Módny priemysel sa zaraďuje k najväčším znečisťovateľom planéty, ktorého podiel neustále rastie. Namiesto preplnených skríň nám kapsulový štýl ukazuje ako kombinovať základné kúsky oblečenia tak, aby vyjadroval Váš unikátny štýl a zároveň nadčasovo predišiel premenlivým trendom. Nepotrebné kúsky v šatníku, neustále investície do nových trendov a dostupné ceny oblečenia spôsobili rozmach tohto trendu, ktorý si postupne získava srdcia stále viac a viac priaznivcov.

Jedinečná osobnosť, jedinečná kapsula

Dnes môžete nájsť mnoho článkov, či návodov ako zredukovať Váš šatník, avšak nezabúdajte na fakt, že séria zvoleného oblečenia by mala vyjadrovať Váš životný štýl a vkus. Koľko kúskov by sme mali vlastniť a aké farby vôbec zvoliť? Samotní odborníci na módu sa nezhodli na jednom čísle, no hovorí sa o počte 33 kusov oblečenia ako o zlatom strede, pričom by sme mali zvoliť tri farby, ktoré nás najviac vystihujú a odrážajú našu osobnosť. Oblečenie je potrebné strategicky vyberať, aby sa kúsky dali navzájom ladiť a kombinovať. Do samotného zoznamu sa nezapočítavajú doplnky, topánky, kabelky, spodné prádlo, či športové oblečenie.  Ak sa chcete zblížiť s týmto novodobým trendom za najlepší začiatok sa považuje prvotné vytriedenie oblečenia, ktoré dlhodobo nenosíte a následne jeho uschovanie po dobu pár mesiacov. Ak Vám nebude chýbať pri každodennom riešení outfitov, je jasné, že vo Vašom šatníku nezohrávalo významnú rolu a vy ste o krok bližšie k Vášmu kapsulovému šatníku.

Výhody capsule wardrobe:

ochrana životného prostredia
úspora času, financií a miesta
uprednostnenie kvality pred kvantitou
poriadok namiesto chaosu
zdokonalenie vlastného štýlu.

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *